ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – NIEZŁOMNI OBROŃCY RZECZYPOSPOLITEJ – IV EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”. Głównym celem Konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W roku szkolnym 2023/2024 tematyka Konkursu obejmuje historię działalności żołnierzy Wojska Polskiego w latach 1939 – 1963, którzy walczyli o niepodległość Polski, ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy z województwa łódzkiego.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII mających siedzibę na terenie województwa łódzkiego.

Finaliści i laureaci otrzymają zaświadczenia Łódzkiego Kuratora Oświaty oraz uzyskają dodatkowe punkty podczas rekrutacji do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, przy współudziale Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Skierniewicach oraz Zgierzu.

Koordynator projektu: Sebastian Wojtaś - s.wojtas@crepiotrkow.edu.pl
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim

Szczegółowe informace o konkursie: KILKNIJ

Regulamin konkursu: KLIKNIJ