ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA PT. ,,KSIĄŻKA MÓWI”

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu pięknego czytania pt. ,,KSIĄŻKA MÓWI”.

Celem Konkursu jest rozwijanie czytelnictwa oraz upowszechnianie dokonań artystycznych patronów roku 2023: Aleksandry Piłsudskiej, Wisławy Szymborskiej, Aleksandra Fredry i Włodzimierza Przerwy-Tetmajera. Konkurs jest wyjątkową okazją do przedstawienia utworów wybitnych polskich pisarzy w interpretacji młodych czytelników. Celem Konkursu jest również doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz praca nad dykcją poprzez głośne czytanie.

Inicjatorem Konkursu jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, a organizatorem Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, przy współpracy Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach.

Konkurs trwa od 2 października 2023 r. do 1 grudnia 2023 r. i składa się z trzech etapów:

• I etap szkolny,
  • II etap rejonowy,
  • III etap wojewódzki.

Konkurs pięknego czytania pt. ,,KSIĄŻKA MÓWI” jest skierowany do uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych oraz do szkół ponadpodstawowych z terenu województwa łódzkiego. Serdecznie zachęcamy do udziału.
Regulamin Konkursu do pobrania.