Rola komiksu w nauczaniu historii - seminarium

W dniu 27.02.2024 r. o godz. 14.30 w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się seminarium, poświęcone "Roli komiksu w nauczaniu historii".

W spotkaniu wzięło udział 12 nauczycieli historii i 12 uczniów. Zajęcia prowadził Pan Artur Ossowski Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Łodzi. Każdy uczestnik otrzymał 10 sztuk komiksów Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi poświęconych kpt. Stanisławowi Sojczyńskiemu „Warszycowi” oraz Żołnierzom Wyklętym. Materiał nauczyciele mogą wykorzystać na zajęciach z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zajęcia zostały bardzo wysoko ocenione przez nauczycieli i uczniów. Uczniowie podkreślali, że forma zaproponowane przez Pana Ossowskiego jest atrakcyjna dla uczniów, pomimo to, że dotyczy tematów trudnych.