KURS PEDAGOGICZNY DLA INSTRUKTORÓW PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU

Zapraszamy do udziału w kursie pedagogicznym dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu daje uprawnienia do organizowania i prowadzenia zajęć z uczniami (w tym z młodocianymi pracownikami) oraz możliwość przyjmowania stażystów, na praktyczną naukę zawodu, praktykantów w zakładach usługowych (mechaniki, w tym elektromechaniki i mechaniki pojazdowej, fryzjerskich, kosmetycznych, krawieckich), hotelach, restauracjach, cukierniach, placówkach handlowych i usługowych (np. sklep, księgarnia), zakładach tapicerskich, stolarniach, zakładach produkcyjnych (np. piekarnia), magazynach logistycznych, firmach budowlanych i usługowych (np. murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych, elektryk, itp.), organizacjach produkcyjnych i gospodarstwach rolnych (np. rolnik, pszczelarz), jednostkach administracji publicznej, samorządu terytorialnego, placówkach służby zdrowia i innych.

Instytucje i pracodawcy mający wymagane uprawnienia do zatrudnienia młodocianych pracowników, w tym kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, a także mają możliwość składania wniosków w odpowiednich instytucjach z tytułu zatrudnienia uczniów, tj. ubiegać się o refundację kształcenia uczniów.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu.

Kurs jest prowadzony na podstawie zatwierdzonego programu kursu przez Kuratorium Oświaty.

Organizatorem i instytucją odpowiedzialną za kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu jest Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim ul. Wojska Polskiego 2.

Kontakt: biuro@crepiotrkow.edu.pl lub i.przewoznik@crepiotrkow.edu.pl

Zapisy na kurs pod linkiem: ZAPISY