Jeszcze raz Dzień Dziecka 5.06.2023

Jeszcze raz Dzień Dziecka!

Dzieci, małe i te starsze, jak uczniowie szkól średnich, nie zapomnieli o swoim święcie. Bawili się tradycyjnie 1 czerwca, a pracownicy CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim postanowili przedłużyć im te miłe chwile.

5 czerwca uczniowie ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim pod opieką p. Anny Maliszewskiej i p. Anetty Grudzień wzięli udział w zorganizowanym dla nich konkursie międzyprzedmiotowym „Treści i liczby ukryte między słowami”. Spotkanie rozpoczęły zajęcia ”Wokół słów i ich znaczeń w przysłowiach”. Potem łączyli cyfry z literami, ćwicząc tzw. technikę haków.

W części drugiej „starsze dzieci” - poznawały liczby związane z roślinami w ogrodzie botanicznym parku miejskiego im. Józefa Poniatowskiego. Podzieleni na grupy uczestnicy mieli poszukać ciekawych roślin, zmierzyć je i przygotować prace na temat ich rozmiarów, potrzebnego do życia miejsca, czasu wzrostu i rozkwitu. Prace będą kolejnym elementem rywalizacji konkursowej. Rozstrzygnięcie będzie w dniu zakończenia roku szkolnego.

Ostatnim elementem spotkania były tańce, gry i zabawy ruchowe. Nauka i wspólny taniec popularnej ,,Belgijki'' pozwolił zacieśnić kontakty rówieśnicze i międzypokoleniowe. Uczniowie poznali kolegów i koleżanki z innych klas, mieli okazję pośmiać się, porozmawiać, a przede wszystkim, jeszcze raz poczuć się Dziećmi.