Dzień liczby PI - seminarium 11.03.2024 r.

W poniedziałek 11.03.2024 r., w Szkole Podstawowej w Mierzynie nasza konsultantka metodyczna pani Anna Maliszewska przeprowadziła seminarium na temat "DZIEŃ LICZBY PI". Uczestniczyli w nim uczniowie klas

V, VI, VII i VIII oraz Grono Pedagogiczne.

Celem spotkania było uświadomienie znaczenia liczby PI i istoty praktycznego zastosowania liczby Pi oraz jej wyznaczania - metodą Buffona, jak również rozbudzanie wyobraźni, inspirowanie kreatywności, rozwiązywanie

w sposób twórczy problemów i zadań oraz wyrobienie wśród uczniów przekonania, że szkoła jest miejscem gdzie można jednocześnie uczyć się i bawić.

Spotkanie rozpoczęło się recytacją wiersza Wisławy Szymborskiej pt: „Liczba Pi”, a następnie obejrzano prezentację multimedialną o Pi i film edukacyjny, który wyjaśniał na czym polega praktyczne wyznaczania przybliżonej wartości liczby PI - metodą Buffona. Po czym zgromadzeni uczniowie podzieleni na grupy, przystąpili do samodzielnego jej wyznaczania – rzucali tylko patyczkami - a wybrane jury zliczyło wyniki według poznanego wcześniej wzoru. Za najbardziej zbliżony wynik do 3,14 można było uzyskać słodką Nagrodę – Niespodziankę.

Było dużo śmiechu, zabawy, ciekawych pomysłów. i w takiej radosnej atmosferze na koniec seminarium wszyscy, którzy brali udział w tym święcie zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia oraz na słodki,

tematyczny poczęstunek.