DZIECI Z ZIELONEGO AUTOBUSU - SPOTKANIE AUTORSKIE Z ARTUREM OSSOWSKIM. 6.11.2023

W dniu 6.11.2023 r. w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego odbyło się spotkanie z Panem Arturem Ossowskim, naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN oddział w Łodzi, na temat niemieckiego obozu koncentracyjnego, mieszczącego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi.

Artur Ossowski zajmuje się historią Łodzi i regionu w okresie II wojny światowej. Jest autorem najnowszej publikacji ”Dzieci z zielonego autobusu. Z zeznań o niemieckim obozie dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi (1942–1945)". Głównym celem publikacji jest uzupełnienie informacji o funkcjonowaniu obozu, uporządkowanie danych i zaprezentowanie czytelnikowi kolejnych materiałów na ten temat, zwłaszcza dotyczących przebiegu procesu obozowej nadzorczyni Eugenii Pol, który toczył się w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych XX w.

W spotkaniu udział wzięła młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie Tryb.