CYKL LEKCJI OTWARTYCH - GRUDZIEŃ 2023

Pierwszą odsłonę lekcji otwartych pn. "Naukowo - Mikołajkowo" odbyła się w ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim - TPS. Przeprowadziły ją panie Anetta Grudzien, doradca metodyczny i Anna Maliszewska, konsultantka metodyczna Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.
W lekcji uczestniczyli nauczyciele i uczniowie klasy i i II Technikum Informatycznego.

W poniedziałek 4 grudnia odbyła się kolejna odsłona lekcji otwartych na temat "Naukowo - Mikołajkowo". Pani Anna Maliszewska odwiedziła Szkołę Podstawową w Mierzynie, której patronem jest właśnie Święty Mikołaj.
W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 5 i 6 oraz nauczyciele. Uczestnicy wysłuchali kilku legend o Mikołaju, poszerzyli wiadomości dotyczące urodzin, dzieciństwa i działalności Mikołaja, wirtualnie przenieśli się do wioski Mikołaja, gdzie mogli wesoło i ciekawie spędzić czas - na kuligu, w zoo, na lodowych zjeżdżalniach oraz mogli napisać list do Świętego Mikołaja i stworzyć jego portret, a podczas zajęć ruchowych zebrani mogli przygotować się do sprzątania przedświątecznego. Wszyscy z ochotą rozwiązywali też zagadki, krzyżówki i quizy świąteczno - matematyczne. Jak przystało na Patrona Szkoły - Świętego Mikołaja - było dużo radości, przyjaźni, kolorowo, świątecznie, a wszyscy byli wobec siebie życzliwi i pomocni.
Dziękujemy Pani Dyrektor Agacie Lipińskiej za zaproszenie i rodzinną atmosferę.

W piątek 8 grudnia Pani Anna Maliszewska przeprowadziła w kasie pierwszej Technikum Mechatronicznego w ZSP nr 1 w Piotrkowie Tryb. lekcję otwartą na temat "Naukowo - Mikołajkowo". Prowadząca zapoznała uczniów i nauczycieli z wiadomościami dotyczącymi urodzin, dzieciństwa i działalności św. Mikołaja. Wszyscy wirtualnie przenieśli się do zimowej wioski Świętego Mikołaja, gdzie mogli wesoło, kolorowo, a przede wszystkim świątecznie spędzić czas na zimowych zabawach. Młodzież dokonała prawidłowej refleksji dotyczącej działalności tej zimowej krainy w aspektach proekologicznych i ekonomicznych. Podczas spotkania okazało się również, że w klasie męskiej najwięcej śmiechu dostarczyły zajęcia ruchowe przygotowujące do sprzątania przedświątecznego.