Warsztaty pt. „Zabawa i nauka, czyli odkrywanie świata przez kodowanie”.

Zwyczajem naszego CRE są działania wpisujące się w międzynarodowy projekt Code Week 2024. W nawiązaniu do tego wydarzenia konsultantki Marlena KowalskaKatarzyna Harlejczyk poprowadziły warsztaty pt. „Zabawa i nauka, czyli odkrywanie świata przez kodowanie”.

Spotkanie zostało zaprojektowane z myślą o nauczycielach, którzy chcą wzbogacić swoje zajęcia o innowacyjne metody pracy z uczniami, wykorzystując kodowanie jako narzędzie do nauki poprzez zabawę. Uczestnicy warsztatów zdobyli mocne podstawy z zakresu kodowania, a także nowe pomysły na wykorzystanie tego narzędzia w procesie dydaktycznym. Dzięki ćwiczeniom praktycznym nauczyciele nabyli umiejętności tworzenia gier i zabaw, które w przystępny sposób wprowadzają uczniów w świat kodowania. Dodatkowym atutem warsztatów było opracowanie własnych materiałów edukacyjnych, co umożliwi szybkie wdrożenie kodowania na zajęciach i daje nauczycielom gotowe narzędzia do pracy.

Program szkolenia został oceniony przez uczestników jako niezwykle przydatny, gdyż dał nauczycielom konkretne pomysły i gotowe rozwiązania do wdrożenia w ich codziennej pracy dydaktycznej.

Zachęcamy do udziału w listopadowych formach szkoleniowych.