„Z nożyczkami w Krainie Matematyki”, czyli lekcja otwarta w ZSP nr 1

W poniedziałek 24 kwietnia nasza konsultantka p. Anna Maliszewska znów poprowadziła kreatywne zajęcia na temat „Z nożyczkami w Krainie Matematyki”. Uczestniczyli w nich tym razem uczniowie z ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim z klasy 4 tc2 pod opieką p. Jolanty Janik i i ch młodsi koledzy uczniowie z klasy 1 tb2 pod opieką p. Łukasza Stasiaka.

Prowadząca pokazała nauczycielom jak kształcić pojęcia matematyczne i łaczyć je z praktycznymi sytuacjami. Dostarczyła uczniom dużo materiałów doskonalących myślenie i szybkkie zapamiętywanie pojęć i treści nie tylko matematycznych. Wszystko to było oczywiście połączone z rozwijaniem zdolności manualnych z użyciem nożyczek. Uczniowie chętnie rozwiązywali zadania i zagadki oraz wykonywali ćwiczenia. Było zabawnie i kreatywnie, a wszyscy zebrani bardzo się zaangażowali w pracę twórczą.