Spotkanie konferencyjno-warsztatowe ,,EDUKACJA, PARTNERSTWO, RYNEK PRACY 2023”

25.05.2023 r. w siedzibie Centrum przy ul. Wojska Polskiego 2 odbędzie się spotkanie konferencyjno-warsztatowe ,,EDUKACJA, PARTNERSTWO, RYNEK PRACY 2023”.
Wydarzenie ma charakter regionalny i jest okazją do popularyzowania modelu współpracy pracodawców ze szkołami oraz aktywnych działań na rzecz doradztwa zawodowego w celu dostosowania kształcenia do rynku pracy.

Spotkanie będzie składało się z dwóch części:

1. konferencja skierowana do dyrektorów szkół ponadpodstawowych, placówek edukacji, kierowników kształcenia praktycznego, nauczycieli, pedagogów, doradców zawodowych;
  2. warsztaty dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych wraz z kadrą pedagogiczną.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim, a jego celem jest przede wszystkim:

• popularyzowanie modelu współpracy szkół z pracodawcami oraz aktywne działania na rzecz doradztwa zawodowego w celu dostosowania kształcenia zawodowego do rynku pracy;
  • nabycie i poszerzenie wiedzy uczestników na temat predyspozycji do uczenia się przez całe życie;
  • poznanie ścieżki rozwoju edukacyjno-zawodowo-osobistego;
  • upowszechnianie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Uczestnicy konferencji:
Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, placówek edukacji, kierownikcy kształcenia praktycznego, nauczyciele, doradcy zawodowi, pedagodzy, wychowawcy z placówek i instytucji edukacyjnych, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy warsztatów:
Warsztaty w salach dla młodzieży szkolnej ponadpodstawowej i nauczycieli - wychowawcy z placówek i instytucji edukacyjnych i uczniowie szkół ponadpodstawowych (z klas 2 i 3).

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu (44) 649 50 77, (44) 649 65 66

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty Waldemara Flajszera.