Materiały dla nauczycieli z konferencji ,,Wielkanoc tradycyjnie i nowocześnie’’ 07.03.2023

7 marca odbyła się konferencja online ,,Wielkanoc tradycyjnie i nowocześnie’’. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami spotkania podzielili się pracownicy CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim p. Marlena Kowalska, p. Jolanta Piekarska i p. Katarzyna Harlejczyk. Gościem specjalnym wydarzenia była p. Katarzyna Kuleta - przedstawiciel Miejskiego Domu Kultury im. Tadeusza Sygietyńskiego w Opocznie, która opowiedziała o tradycjach ludowych związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych w regionie opoczyńskim. Ponadto zapoznała nauczycieli z projektem ,,WIELKANOCNA BABA”, który był zrealizowany przez MDK w Opocznie. W ramach projektu został zrealizowany cykl filmów, które p. Katarzyna zaprezentowała nauczycielom i które na pewno warto wykorzystać podczas przedświątecznych zajęć z uczniami.

Uczestnicy konferencji mieli także okazję pozyskać ciekawe pomysły angażujące uczniów podczas świątecznych lekcji z wychowawcą oraz poznać przykłady tradycyjnych i nowoczesnych ozdób oraz dekoracji wielkanocnych wykonanych z użyciem druku 3D.

Wszystkie materiały: filmy, zabawy, zadania i aktywności wielkanocne zaproponowane przez prelegentów podczas konferencji można znaleźć na naszej stronie internetowej.

Wielkanoc tradycyjnie i nowocześnie - materiały z konferencji oraz fotorelacja autorstwa Magdalena