Lekcja otwarta w ZSP nr 1 w Radomsku 6.03.2023

W poniedziałek 6 marca z samego śnieżnego ranka nasza konsultantka p. Anna Maliszewska gościła w ZSP nr 1 w Radomsku, gdzie poprowadziła dla uczniów i nauczycieli bardzo ciekawe oraz kreatywne zajęcia pt. ,,Z nożyczkami w Krainie Matematyki”.

W czasie tych zajęć prowadząca pokazała jak kształcić pojęcia matematyczne i jak je łączyć z sytuacjami praktycznymi. Dostarczyła dużo materiałów doskonalących myślenie, a także szybkie zapamiętywanie pojęć i treści, a wszystko to było połączone z rozwijaniem zdolności manualnych.

Uczniowie klasy 3 LO, którzy mają aktualnie rozszerzoną matematyka - bardzo sprawnie rozwiązywali zadania, zagadki oraz wykonywali bardzo szybko ćwiczenia i polecenia z użyciem nożyczek. Młodzież była tak zainteresowana oraz zadowolona, że prowadząca zaproponowała im pracę dodatkową - jako podsumowanie spotkania i pokazanie, że na każdym przedmiocie można wprowadzać aspekt wychowawczy i społeczny - zrobienie kwiatów przy użyciu 3 kartek papieru ksero i nożyczek. Uczniowie pracując w grupach wykonali przepiękne bukiety wykazując się pomysłowością i kreatywnością. A następnie obdarowali nimi z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet p. Beatę Raźniak - ich nauczycielkę matematyki i naszą konsultantkę p. Anię Maliszewską, a także zaprosili ją na kolejne zajęcia tego typu jeszcze w tym roku szkolnym.