Lekcja otwarta w ZSP nr 1 04.04.2023

Wagony szły na Wschód – deportacja polski obywateli w latach 1940-1941 w głąb Związku Radzieckiego to temat lekcji otwartej, jaką przygotował i przeprowadził dla klasy II A w ZSP nr 1, 04.04.2023 r. Sebastian Wojtaś nauczyciel historii i doradca metodyczny w Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Lekcja została przeprowadzona w ramach konkursu "Ocaleni z »nieludzkiej ziemi«. Polskie dzieci na tułaczych szlakach 1940-1950” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi na opracowanie scenariusza lekcji oraz przeprowadzenie zajęć w oparciu o stworzony konspekt.
Podczas zajęć młodzież zapoznała się z radziecką polityką wobec ludności polskiej na terenach okupowanych przez ZSRS oraz deportacjami na „nieludzką ziemię”.

Więcej o konkursie znajdziecie tutaj: https://lodz.ipn.gov.pl/pl6/aktualnosci/179968,Konkurs-na-projekt-scenariuszowy-lekcji-Ocaleni-z-nieludzkiej-ziemi-Polskie-dzie.html?fbclid=IwAR0wPlzhLMvdiSsZry6k8cnMaQoGAV_gAILmuPjNJ5j7EnNB1zMbDpdzGjQ