KRÓLEWSKA ROSZADA - WYDARZENIE SZACHOWE - 27.04.2023

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego
w Piotrkowie Trybunalskim

Zaprasza uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych na wydarzenie szachowe:

„Królewska roszada"

które odbędzie się 27 kwietnia 2023 r. o godz. 10.00 w siedzibie CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Wojska Polskiego 2.

Celem jest popularyzacja nauki gry w szachy wśród najmłodszych, kształcenie sportowego zachowania, kształcenie wyobraźni, pewności siebie, szacunku do przeciwnika i samego siebie; integracja środowisk szachowych z powiatu, promocja projektu "#Łódzkie gra w szachy".

Plan wydarzenia:

- Powitanie uczestników i gości. Przedstawienie założeń projektu „#Łódzkie gra w szachy".

- Inscenizacja fragmentu rozgrywki szachowej w plenerze z wykorzystaniem szachów ogrodowych.

- Rozgrywka szachowa w formie zabawy zespołowej z wykorzystaniem szachów ogrodowych w plenerze.

- Turniej szachowy błyskawiczny.

- Prezentacja książek o tematyce szachowej.

Imprezy towarzyszące:

- Szachy w trzecim wymiarze – wykorzystanie drukarki 3D

- Poczęstunek dla uczestników spotkania.

UWAGA!
Prosimy:

- o potwierdzenie liczby osób (uczniowie i nauczyciele), którzy wezmą udział w wydarzeniu

- podanie nazwiska uczniów, którzy wezmą udział w turnieju błyskawicznym.

- przesłanie informacji do dnia 17.04.2023 za pomocą formularza elektronicznego

#ŁÓDZKIE GRA W SZACHY

Pytania proszę kierować do koordynatora wydarzenia Witolda Stawskiego na adres: w.stawski@crepiotrkow.edu.pl