Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „DEMOKRATOS”

Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „DEMOKRATOS”

W dniu 21 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy odbył się Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „DEMOKRATOS”. Głównym celem konkursu było:

• upowszechnienie wiedzy o lokalnym i regionalnym życiu społecznym, kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich oraz wzmacnianie patriotyzmu lokalnego i regionalnego,
  • rozbudzanie zainteresowań uczniów wiedzą o roli samorządu jako władzy lokalnej, przygotowania do aktywnego udziału w życiu społecznym oraz pełnienia aktywnych ról w społeczeństwie obywatelskim.

Konkurs został zainicjowany przez Szkołę Podstawową im. J. Porazińskiej w Boryszowie we współpracy CREWŁ w Piotrkowie Trybunalskim, a patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Grabica - Krzysztof Kuliński.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów z VIII klas z wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Grabica. Młodzi znawcy tematyki samorządowej mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości.

Test wiedzy, dotyczył wiadomości zawartych w ustawie o samorządzie gminnym, kompetencji organów stanowiących
i wykonawczych.

Nad prawidłowym i merytorycznym przebiegiem konkursu czuwało Jury w składzie:

- Barbara Śpiewak - konsultant Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim

- Mariola Kilian – kierownik Gminnej Biblioteki publicznej w Grabicy

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Komisja wyłoniła laureatów, przyznała 3 miejsca.

I miejsce - Oliwia Grzędowska ze Szkoły Podstawowej w Boryszowie

II miejsce- Julia Stus ze Szkoły Podstawowej w Boryszowie

III miejsce- Barbara Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej w Brzozie

Najlepsi uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami oraz otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundował Wójt Gminy p. Krzysztof Kuliński.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy!