Kolejna lekcja otwarta ,,Z nożyczkami w Krainie Matematyki” 23.02.2023

W czwartek 23 lutego w ZSP nr 1 w Piotrkowie Tryb. nasza konsultantka metodyczna p. Anna Maliszewska poprowadziła kolejny już raz dla uczniów i nauczycieli zajęcia pt. „Z nożyczkami w Krainie Matematyki”. W czasie tych zajęć prowadząca pokazała jak kształcić pojęcia matematyczne i łączyć je z sytuacjami praktycznymi oraz dostarczyła dużo materiałów doskonalących myślenie i szybkie zapamiętywanie pojęć i treści, a wszystko to było połączone z rozwijaniem zdolności manualnych. Uczniowie bardzo sprawnie rozwiązywali zadania i zagadki oraz wykonywali bardzo szybko ćwiczenia z użyciem nożyczek. Byli tak bardzo zadowoleni z tych zajęć, że wyrazili chęć uczestnictwa w podobnych zajęciach w obecnym roku szkolnym.