Konferencja „Promocja zdrowia w przedszkolu i w szkole” – podsumowanie

26 stycznia 2022 r. zorganizowaliśmy konferencję na temat: „Promocja zdrowia w przedszkolu i w szkole”. Było to spotkanie w ramach Piotrkowskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W szkoleniu wzięli udział dyrektorzy szkół i przedszkoli, koordynatorzy i członkowie zespołów promujących zdrowie w placówkach oświatowych. Z przyjemnością zauważamy, że ta tematyka jest wciąż ważna w edukowaniu naszych uczniów. Na konferencji było reprezentowanych 25 przedszkoli i szkół z naszego terenu a także 7 placówek z regionu skierniewickiego. W sumie uczestniczyły 92 osoby.

W programie szkolenia poruszane były następujące tematy:

Certyfikowanie i dokumentowanie działań szkół i przedszkoli” – prelegentem była p. Marzenna Piwowar-Zrazek, konsultant CRE WŁ w Skierniewicach, koordynator wojewódzki Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego.

„Nowoczesne podejście do edukacji zdrowotnej – praktyczna realizacja holizmu pedagogicznego” - prelegentem była dr Dorota Gawlik, adiunkt Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, nauczyciel Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Informację o szkoleniach i działaniach Piotrkowskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie przedstawił Witold Stawski, konsultant CRE WŁ w Piotrkowie Tryb., koordynator rejonowy Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

Pięć placówek przedstawiło też przykłady dobrych praktyk.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom konferencji: CRE WŁ w Skierniewicach i Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi.
Wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką prosimy o kontakt z p. Witoldem Stawskim.
mail: w.stawski@crepiotrkow.edu.pl