Certyfikat Doskonałości w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2021

Chcielibyśmy złożyć nasze najserdeczniejsze gratulacje wszystkim partnerom, szkołom i nauczycielom za włączenie się w sojusz CodeWeek4All i podziękować za wzięcie udziału w „Koduj-My!Razem z Centrum Rozwoju Edukacji WŁ w Piotrkowie Trybunalskim 2021” w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Dzięki zaangażowaniu i współpracy z nauczycielami i szkołami udało się nam zorganizować 24 inicjatywy, które zostały nagrodzone Certyfikatem Doskonałości.

W 2021 r. 4 miliony osób wzięło udział w działaniach Europejskiego Tygodnia Kodowania na całym świecie. 34 tys. osób – głównie nauczycieli – zorganizowało ponad 78 tys. zajęć, 88% z ich odbyło się w szkołach wykazujących duże zaangażowanie nauczycieli w inicjatywę. 11% działań odbywało się online, a 83% osobiście (6% nieokreślonych).
Organizatorzy działań wzięli aktywny udział w CodeWeek4All, w ramach którego wyzwaniem było stworzenie sojuszy z co najmniej 9 innymi organizatorami działań i/lub organizatorami z 2 innych krajów. W sumie powstało 3 600 sojuszy, a 800 spełniło kryteria i otrzyma certyfikat doskonałości. Dziesięć najbardziej aktywnych krajów to Turcja (27 000 działań), Włochy (18 000) i Polska (15 000), Grecja (2 300 działań), Austria i Rumunia (po 1 800), Węgry (1 400), Chorwacja, Hiszpania i Niemcy (po 1 000). Jednak jeśli chodzi o organizowanie największej liczby działań w stosunku do liczby ludności, na czele tabeli wyników znalazły się Monako, Malta i Estonia.

Więcej informacji:

Bardzo dziękujemy za pomoc w rozwijaniu umiejętności cyfrowych! Mamy nadzieję, że ponownie będziemy współpracować w kolejnej edycji.

Konsultanci CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim

Kontakt: k.harlejczyk@crepiotrkow.edu.pl