Świętujemy Dzień Kropki 2024

Jak co roku przeżywamy czas, kiedy w naszym Centrum obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Kropki. To nietypowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz wielu placówek oświatowych, jest doskonałą okazją do celebrowania naszych talentów i pasji. Zainspirowani książką Piotra Reynoldsa, staramy się dostrzec mocne strony każdego ucznia i odkrywać ukryty w nich potencjał.

---------------

W tym roku nasze centrum postanowiło uczcić Dzień Kropki w szczególnie uroczysty sposób. W progi Biblioteki Pedagogicznej konsultanci i bibliotekarze CRE zaprosili uczniów z piotrkowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Nasi goście mieli okazję nie tylko poznać historię Vashti, ale również brać aktywny udział w licznych zabawach edukacyjnych.

Dzięki modelowi STREAM, który zdominował tegoroczne działania, nasze aktywności były wyjątkowo różnorodne i angażujące. Połączyliśmy czytanie z nowoczesnymi narzędziami TIK, zabawami matematycznymi oraz działaniami plastycznymi i ruchowymi. Starsi uczniowie włączyli się w realizację zadań, które pojawiły się w projekcie eTwinning poświęconym Dniu Kropki. Tworzyli chmury wyrazowe ze słowami kojarzonymi z kropką, Uczyli się pracy w chmurze, głosując online i projektując kropkowe logo. Młodsi uczniowie łączyli kropki, ćwiczyli razem z kropeczką, projektowali własne kropki.

Jak przystało na Dzień Kropki, atmosfera była pełna radości, energii i zaangażowania. Każdy uczestnik mógł poczuć się wyjątkowo, a także odkryć swoje ukryte talenty i pasje. To święto na długo pozostanie w naszej pamięci, inspirując nas do dalszego rozwijania naszych umiejętności.

Zapraszamy do sięgania do zgromadzonych zasobów - KLIK