Miesiąc Dobroci dla Zwierząt czas zacząć

W tym roku w ramach Miesiąca Dobroci dla Zwierząt proponujemy Państwu osiem spotkań i zajęć o tematyce zwierzęcej i ekologicznej.

9 października rozpoczynamy spotkaniem dla najmłodszych czytelników. Lekcję biblioteczną poprowadzi Joanna Skowrońska, która wspólnie z Żubrem Kubą i wiewiórką Ulą zabierze uczestników spotkania w podróż po świecie dzikiej przyrody. 11 października uczniowie szkół ponadpodstawowych wraz z behawiorystką zwierzęcą, Sylwią Stokowską będą zastanawiać się "Co jest w głowie kota?". 16 października, kolejny już raz w naszej placówce, wystąpi pan Maciej Sobański, który z pasją i ogromną wiedzą zapozna uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej z fauną parków krajobrazowych. Dzień pózniej, o zwierzętach po francusku będzie rozmawiać z uczniami klasy III Agnieszka Taflińska, lektorka języka francuskiego, a 18 października, nasza konsultanka Marlena Kowalska wraz z grupą uczniów szkoły podstawowej zagłębi się w emocje i potrzeby zwierząt domowych i gospodarskich. Fundacja Viva dla Zwierząt, którą reprezentować będzie 22 października Emilia Kaczorowska, dietetyczka kliniczna będzie prezentować zalety diety wegańskiej dla naszego zdrowia i dobrostanu zwierząt. Sylwia Kubicka wraz z uroczą suczką Lusią poprowadzi 25 października Dzień Kundelka, a obchody Miesiąca Dobroci dla Zwierząt zamkną 28 października zajęcia muzyczne z Jolantą Piekarską, konsultantką Centrum.