Szkoła Promująca Zdrowie - Łękińsko 20.03.2024 r.

W dniu 20 marca 2024 w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Łękińsku miała miejsce uroczystość podsumowująca działalność szkoły w projekcie
"Szkoła Promująca Zdrowie". W programie znalazła się: prezentacja wyników autoewaluacji w zakresie standardów Szkoły Promującej Zdrowie, podsumowanie działań w programach realizowanych w szkole i seminarium dla nauczycieli pod hasłem "Promocja zdrowia w przedszkolu i szkole podstawowej".
W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, duża reprezentacja rodziców, przedstawiciele władz oświatowych, dyrektorzy
i szkolni koordynatorzy z kilku szkół naszego rejonu.
Wszystkich uczestników powitała p. dyrektor Katarzyna Bębnowska, a wyniki autoewaluacji i działania szkoły przedstawiła p. Małgorzata Jegier - szkolny koordynator ds. promocji zdrowia. Wydarzeniu towarzyszyły występy i prezentacje uczniów i nauczycieli, związane tematycznie z hasłem przewodnim "Twórczo, zdrowo, kolorowo...".
Druga część wydarzenia była przeznaczona dla nauczycieli. Seminarium nt. aktualnych wytycznych do działań w zakresie promocji zdrowia poprowadził
p. Witold Stawski - konsultant CRE WŁ w Piotrkowie Trybunalskim, pełniący funkcję koordynatora rejonowego Piotrkowskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.
W seminarium wzięły udział 22 osoby.
Impreza została świetnie przygotowana przez organizatorów, a wyniki autoewaluacji pozwalają stwierdzić, że szkoła jest bardzo dobrze przygotowana do działań promujących zdrowie. W tym roku zamierza wystąpić o odnowienie Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.