Co się wydarzyło w ramach działań naszej sieci?

Działania, które podjęliśmy w okresie od września do grudnia 2023, skupiały się na utrzymaniu istniejącej regionalnej Piotrkowskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie i zachęcaniu nowych placówek do złożenia deklaracji o chęci wspólnego działania.

W październiku odbyła się konferencja nt. „Działania dla poprawy jakości i skuteczności edukacji zdrowotnej”. W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele 28 placówek.

Konsekwencją zagadnień przedstawionych na konferencji były seminaria przeznaczone dla określonych grup nauczycieli tj. przedszkoli i szkół podstawowych.

Cieszę się, że dużo osób zgłaszało chęć szerszego działania i podczas konsultacji udało się rozwiać wątpliwości związane głównie z dokumentowaniem i planowaniem wydarzeń dot. promocji zdrowia.

Mam nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach pojawią się wnioski z pełną dokumentacją o przyznanie certyfikatów wojewódzkich i krajowych.

Zapraszam szkolnych i przedszkolnych koordynatorów do rozmów w ramach sieci, dzielenia się swoimi sukcesami i pomysłami. Zachęcam do opisania działań i przysłania tekstów i fotografii do publikacji w Piotrkowskim Kwartalniku Oświatowym „Forum Nauczycielskie”. Szczegóły we właściwej zakładce na naszej stronie internetowej

A ja oczywiście, pozostaję do Państwa dyspozycji.

Witold Stawski