Podsumowanie trzeciej edycji projektu „Łódzkie gra w szachy” 30.05.2023

Ponad 200 uczniów szkół podstawowych i przedszkoli z całego województwa wzięło udział w Turnieju szachów szybkich. Wydarzenie odbyło się 30.05.2023 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi i było podsumowaniem trzeciej edycji projektu „Łódzkie gra w szachy”, którego pomysłodawcą jest Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

"Łódzkie gra w szachy” to akcja finansowana przez Samorząd Województwa Łódzkiego i realizowana we współpracy z Centrami Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, Łodzi, Sieradzu, Zgierzu i Piotrkowie Trybunalskim.

Ideą projektu jest promowanie nauki gry w szachy w przedszkolach i szkołach w regionie. Zainteresowanie nim jest z roku na rok coraz większe. Do pierwszej edycji akcji zgłosiło się 49 przedszkoli i 112 szkół z województwa. W drugiej edycji projektu w kołach szachowych spotykało się 563 dzieci z regionu. Przeszkolono wtedy 72 nauczycieli. Natomiast w ostatniej edycji akcji kurs podstaw nauki gry w szachy przeszło 100 nauczycieli z 50 przedszkoli i szkół podstawowych. Odbył się także kurs uzupełniający. Był on skierowany do 100 nauczycieli z 50 przedszkoli i szkół podstawowych biorących udział w poprzednich edycjach „Łódzkie gra w szachy”.