Lekcja otwarta w Szkole Podstawowej nr 2 pt. „Z nożyczkami w Krainie Matematyki” 31.05.2023

31 maja odbyła się kolejna odsłona zajęć pt. „Z nożyczkami w Krainie Matematyki”. Tym razem nasza konsultantka metodyczna p. Anna Maliszewska gościła w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim w klasach IV B i IV C.

Podczas zajęć prowadząca pokazała nauczycielom jak kształcić pojęcia matematyczne dotyczące np. figur płaskich w połączeniu z sytuacjami praktycznymi i codziennymi, a także jak połączyć to kształcenie z rozwijaniem zdolności manualnych uczniów z użyciem nożyczek✂️

Podsumowaniem zajęć było stworzenie przez uczniów wspólnego klasowego collage na temat: "Nożyczkowo". Wszyscy uczniowie przyłączyli się chętnie do projektowania obrazu i klejenia elementów, co z pewnością wpłynęło nie tylko na ich kompetencje matematyczne, ale także na lepszą integrację klasy.